EMS ( ELEKTİRİKSEL KAS UYARIMI )

EMS ( ELEKTİRİKSEL KAS UYARIMI )

Son yıllarda toplumda yeni bir fitness bilinci oluşturan. Elektriksel kas uyarımı uzun süredir bilinmekte ve kullanılmaktadır. Ancak sadece birkaç yıldır ciddi bir eğitim yönetimiyle etkili olmaktadır.

En önemli  özelliği zaman kazancı sağlamasıdır. Yani spor salonlarında iki saatte harcanan enerjinin  EMS sistemi ile 30 dakikada yakılabiliyor olmasıdır.  Çağdaş toplumların en önemli sağlık sorunlarından biride yeteri kadar egzersiz yapmamaktır. Buna bağlı olarak vücut birçok hastalık ve risk faktörleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Modern dünyanın temposunda spor yapmamız gereken zamanları ne yazık ki  işimize ve sosyal yaşamın diğer alanlarına harcıyoruz. Tabi o yorgunlukların üstüne birde spor yaparak fiziksel yorgunluk çekmek bizlere hiç eğlenceli ve cazip gelmiyor ama  EMS antrenmanı ile insanlar haftada en fazla iki kez 30 dakika gibi kısa süreli egzersizlerle başarılı sonuçlara ulaşmaktadırlar.

EMS Cihazınızı herhangi bir kargo ücreti odemeden bize gönderin

Firmamıza Gelen arızalı Ürünün önce, arıza tespiti yapılır ve müşteri arızası ve fiyat bilgisi konusunda bilgilendirilir.

Onarım icin Onay alınan ürünlerin tamirleri gerçekleşir  , onay alınmadan ürün tamir edilmez ve sizden herhangi bir Arıza Tespit Ücreti istenmez.

 

Elektrik Akımı Veren Masaj Aleti Videoları İçin Tıklayın 

 

EMS teknolojisi yüksek performansı ile insanların kısa sürede sağlık ve spor ihtiyaçlarını karşılarken, güçlü,diri ve canlı bir vücut yapısına sahip olmalarını sağlar. Kas uyarımı yönteminin temeli uzay araştırmaları sırasında atılmıştır. Uzaya gönderilen astronotların yerçekimsiz ortamda kemik yapılarında bozulma tendon kopması gibi önemli sorunlarını çözmek amacıyla geliştirilmiş  ve düzenli olarak kasları koruma amaçlı kullanılmaktadır. Kısa süre içinde bu teknoloji profesyonel sporcular içinde uygulanmaya başlanmıştır. Araştırmalara göre yaralı sporcuların rehabilitesinde önemli oranda kullanılmaktadır. Bununla beraber EMS teknolojisi fitness eğitimleri alanında Büyük artış gösterdi.

Bu çalışmayı tüm vücut sistemini ele alarak değerlendirmeliyiz. Ana gövde olan büyük kas gruplarından uyluk, kalça karın, sırt ve kol kaslarından birinin uyarılması diğer çeşitli kas gruplarınıda çalıştırarak gelişmesini sağlar.

Düşük seviyedeki elektriksel uyarım kasları harekete geçirerek metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmanızı ve daha rahatlamış hissetmenizi sağlar. Egzersizin genel  amacı kilo ve selülit ile mücadeledir. Bunun yanı sıra birkaç günlük düzenli kullanım sonucu vucüt ağrılarında da iyleşme gözlemlenmiştir.

Günümüze kadar EMS teknolojisi, oldukça yararlı etkilerine rağmen dünyada çokta  yaygın kullanılmamıştır.

Son yıllarda EMS teknolojisi vucut sıkılaştırma, zayıflama, selülit giderme, ağrı giderme, rehabilitasyon, duruş bozuklukları giderme, kas güçlendirmede, bitkinlik ve halsizlik giderme çözümleri için daha geniş kapsamlı kullanılmaktadır

Elektriksel kas uyarımı insanlar için mükemmel bir alternatiftir. Çünkü vücudun eski halini aldığını gözlemlemek, bunu yaparken zaman ve güç harcamamak, vücudun normalleşmesini sağlamak harika bir alternatiftir. Aynı zamanda rehabilite amaçlı kullanımlarda da hedefe ulaşmayı gözlemlemek kullanıcı için Mutluluk vericidir. Bununla beraber kaslar ve vücut normalleştikçe – güçlendikçe kişinin vücudu yeniden Olması Gerektiği gibi normal fonksiyonlarını yerine getirecek ve spor yapabilir hale gelebilecektir

 

 WhatsApp
Call Now Button