Magnet (Mıknatıs) Tamir Onarım ve Değişimi

Magnet (Mıknatıs) Tamir Onarım ve Değişimi

Servo motorlar da en çok rastlanan en büyük arızalardan biri servo motorlarda meydana gelen manyetik alan kayıplarıdır. Motorun uyarım aksı rotora yerleştirilen kalıcı mıknatıslar tarafından sağlanmaktadır. Kalıcı mıknatıs malzemelerin yüksek kalıcı mıknatısiyet ve yüksek giderici kuvvet özelliklerine sahip olması gerekir. Rotor sinterlenmiş veya bağlanmış ferrit, nadir bulunan malzemeler, nidyum-demir-boron veya alnico (alüminyum-nikel-kobalt) tipi mıknatıs malzemelerden yapılır. Yatak gövde makine ısısını kolaylıkla iletecek, rotor yataklarına destek verecek yük ve bağlantılarına uygun olacak özellikte (alüminyum gibi) olmalıdır.

 

Servo motor gereğinden fazla yükle zorlanırsa statör akımlarında artış meydana gelir önce statör ısınır bu ısı daha sonra rotora sırayet eder ve bu nedenle ısınan rotor mıknatıslerı fiziksel ve kimyasal yapısı gereği 70-80 derece gibi bir ısıya maruz kalırsa manyetik alan kaybı başlar. Bu durum uzun süre deva ederse rotor ciddi anlamda manyetik alan kaybı yaşar.

Uzun süre kullanılan bir motorda rulman bakımları yapılmazsa roto milinde ısınma meydana gelir bu ısı rulman yağlarının boşalmasına sebebiyet verir böyle bir durumda sızan yağdan dolayı hem enkoder arızaları oluşur hemde ısınan milden dolayı tekrar manyetik alan arızaları oluşur.

 

Marka fark etmeksizin dünyaca ünlü markaların Servo Motor, Sürücü ve Encoder  tamirleri, Magnet (Mıknatıs) tamir onarım ve değişimi, servisini yapmaktayız. Donanımlı laboratuvarı ve uzman ekibiyle hizmet veren +artıbircnc, daha hızlı, profesyonel ve ekonomik bir servis deneyimi sunmaktadır. Servis Talep bölümünden bize ulaşarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

 Call Now Button
WhatsApp