Mitsubishi CNC M70-M80-M700-M800 Serisi | Yedek Alma ve Geri Yükleme

Mitsubishi CNC M70-M80-M700-M800 Serisi | Yedek Alma ve Geri Yükleme

Backup almak için gerekli donanımlar;

1 adet CF ( Compact Flash) Kart ( M70 ve M700 için gereklidir)
1 adet PCMCIA Adapter ( CF to PCMCIA ( Sadece M700 için gereklidir))

 

NC yazılımının yüklenmesini ve makinenin hazır duruma (READY) gelmesini bekliyoruz. Makine açıldıktan sonra kartımızı ön tarafta ekranın sağında bulunan yuvaya takıyoruz. Makine henüz açıldığından makine MONITOR sayfasında bekliyor olacaktır.Daha sonra menü tuşlarından ( klavye üzerindeki ) MAINTE tuşuna basıyoruz.Önce PSSWD InPUT tuşuna basıyoruz,M70 ve M700 de parametre değiştirmek, backup almak, restore yapmak gibi işlemlerde kullanılan fabrika tanımlı default parola MPARA ‘ dır.Parolayı yazıp klavyeden INPUT yaptıktan sonra artık tezgah üzerinde parametre değiştirme, backup alma, restore yapma gibi haklara kavuşmuş oluyoruz. Artık Backup işlemine geçebiliriz.

 

All Backup düğmesine basıyoruz.

Buradan Memory Card’ı seçiyoruz. M700de DS/HDD gibi seçeneklerde bulunmaktadır.

Backup seçeneğini seçiyoruz ve daha sonra ok tuşları yardımıyla yedeği saklayacağımız klasörün üstüne gelip INPUT tuşuna basıyoruz. Burada genelde Manual seçiyoruz.

Çıkan soruyu Y tuşuna basarak cevaplıyoruz ve backup işlemini başlatmış oluyoruz.Restore işleminde ise aynı yolu Restore tuşuna basıp hangi yedeği tezgaha yüklemek istiyorsak o yedeği INPUT tuşu ile seçip çıkan soruyu Y ile geçip Restore işlemini yapmış oluyoruz.Call Now Button
WhatsApp